Audi A31,4 TFSi 125 Ambition 4d
Kontantpris
117.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 165.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velholdt Audi A3 sedan. Kommer med både sommerdæk og vinterdæk inkluderet i prisen.
Utrolig velkørende bil med fornuftig motor der stadig kører langt på literen. Herudover er den billig i både grøn afgift og forsikring. Betaler selv under 5.000 om året hos LB Forsikring.
Klassisk flot design som sedan og kommer med det mest almindelige udstyr i form af sædevarme, airconditioning, el-ruder, en mindre entertainment skærm.
Bilen står uden nogen former for skader og alt fungerer fuldstændigt efter bogen. Rent kosmetisk er der en del mindre ridser og brugsspor som må forventes af en bil af denne alder. Prisen er sat derefter. Fornuftigt kilometertal for en bil af denne kvalitet.
Bilen kan ses i København eller på Frederiksberg.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 359.391 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.190 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| El-ruder |