Abarth 500eScorpionissima 3d
Kontantpris
205.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 13.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 250 km |
| Batterikapacitet | 37,3 kWh |
| Energiforbrug | 180 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 85 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 29 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 155 hk/235 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Skarp styrende og spændende køreegenskab med sportsundervogn og 18” fælge med lavprofildæk og 3 aktive køreprogrammer - ønsker du omvendt at benytte dette fantastiske køretøj som økonomisk transportmiddel, så er der også et køreprogram til det.
*Laneassist
*Blind Spot-control
*Soundgenerator (kan slås til/fra)
*Sportsrat m. læder/alcantara
*Sportssæder m. læder:alcantara
*Klimaanlæg, automatisk
*Glaspanoramatag m. jalousi
*Touch-skærm m. alle funktioner
*Sportsinstrumenter på skærmen
*Launch-control
*GPS-navigation
*Bakkamera m. styrelinjer
*JBL Premium Audio System
*Apple CarPlay/Android
og meget meget mere
*DK’s eneste Abarth 500e Scorpionissima (højeste version) i sortmetallic
*(Indreg. første gang i oktober 2025)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.310 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 563 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
|---|---|
| Fuldaut. klima |