VW T32,0 Westfalia 3d
Kontantpris
230.000 kr.Detaljer
| Modelår | 1981 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/1981 |
| Kilometertal | 129.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 8,4 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.880 kr. / år |
| Ydelse | 70 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 2.310 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Rigtig fin T3 Westfalia fra 1981 med diverse brugsspor men utrolig original.
128.443 km på speedometer, kan ikke dokumenteres, men passer meget godt med standen.
Jeg er anden ejer i DK, og før det har samme tyske familie har haft bilen fra ny.
Med den relativ sjældne weekend indretning, som ikke har så meget skabsplads, men til gengæld fuld bredde seng.
Ny serviceret hos GetBackOnTrack og klar til en ny sæson.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Campingbus |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.775 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 1.225 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.310 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| Træk |
|---|