Fiat Ducato 142,5 TD Hymer 3d
Kontantpris
120.000 kr.Detaljer
| Modelår | 1991 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/1991 |
| Kilometertal | 294.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.500 kr. / år |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Veteran autocamper årgang 1991
synet maj 2023 holder syn til 2031
km 294000
vægtafgift ca 5000 kr - Hel årligt
sidste reg nummer EH95282
Tandrem vandpumpe skiftet og større service i 2024
kører fint og har masser af sjæl og charme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Campingbus |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.500 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 3 |