VW Transporter1,9 TDi 104 Kassevogn kort 4d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2007 |
| Kilometertal | 181.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,9 km/l |
| CO2 udledning | 159 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.980 kr. / år |
| Ydelse | 104 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 159 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
VW Transporter 1,9 TDi 104 Kassevogn kort 4d med Partikelfilter,Webastofyr,træk til 2200 kg, tandrem skifte ved 165.000 km leveres nysynet, vi tager gerne din gamle bil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 236.830 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.800 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 489 cm |
|---|---|
| Højde | 196 cm |
| Lasteevne | 1.000 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|