VW Transporter2,0 TDi 204 Kassevogn DSG 4Motion lang
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 11,7 km/l |
| CO2 udledning | 222 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.840 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/450 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Leasing med Fri Km tilbydes, Bemærk 4x4, Venstre Skydedør, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, træk, automatgear, aircondition, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, Komplet Bott indretning, Inverter, Trådløs lader til telefon, Dobbelt skydedør, Træk til 2500kg.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 485.485 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.112 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 530 cm |
|---|---|
| Højde | 199 cm |
| Lasteevne | 888 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Airbags | Kurvelys |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Motorkabinevarmer |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |