VW Golf Plus1,4 TSi 122 Comfortline Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2009 |
| Kilometertal | 129.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
DK's billigste!!
Meget fin samt velkørende Golf Plus med flot km-tal!
1 ejer fra ny!
Synet for 3 måneder siden.
Bemærk benzin, så billig i vægtafgift samt ingen bøvl med miljøzoner!
Fint med udstyr ..
træk
Fartpilot
El-spejle m. varme
Varme i sæder
Originale VW alufælge!
2-zonet Klimaanlæg
Fin lille økonomisk bil, som gerne må køre i alle de nye miljøzoner!
Alt henvendelse skal ske via 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man kører forgæves!
Mvh Jonathan, Fredericia
kørecomputer, læderrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, alufælge, 16" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, alarm, dæktryksmåler, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.259 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.316 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 554 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| CD | Læderrat |
| CD afspiller | Mørktonede ruder i bag |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme |