VW The Beetle1,2 TSi 105 2d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2012 |
| Kilometertal | 282.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
FRÆK VW BEETLE TIL SALG!
- 17'' ORIGINALE VW ALUFÆLGE
- FARTPILOT
- P-SENSOR I FOR- OG BAG
- 2-ZONE KLIMA
- CD/RADIO
- AUX-TILSLUTNING
- EL-SIDESPEJLE M. VARME
- FJERNBETJENT CENTRALLÅS
- EL-RUDER
- ISOFIX
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 17" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, cd, cd/radio, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp.
Holder syn til 03-02-2028.
Løbende serviceret.
Byttebil i fin stand.
Sælges engros til cvr.
For kontakt sales@autopunkt.dk eller 32169747. WWW.AUTOPUNKT.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 259.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.274 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 376 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| AUX tilslutning | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| CD | Mørk loftbeklædning |
| CD afspiller | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |