VW Passat2,0 TSi 280 R-line DSG 4Motion 4d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 270.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,1 km/l |
| CO2 udledning | 163 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 280 hk/350 nm |
| Acceleration | 5,5 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Yderst velholdt Passat 280 HK 4Motion sælges.
Og lidt special da der ikke er så mange i sedan.
Bilen har stort set alle krydser i udstyr og med den helt rigtig motor, 280 hk og 4motion.
Bilen er løbende vedligeholdt, bl.a sidst år i oktober ved 255000 fik den skiftet:
Alle kæder og styr, strammer original.
Starter original.
Stor og lille vandpumpe original.
Tændrør plus spoler original.
Dyser (tilskuds dyser) original.
Varmeveksler i varmeapparat original.
Og en masse andet.
Bilen bliver solgt med de 4 fælge som er på billedet med helårsdæk og ikke de 19” som er på billedet med bilen.
Bilen er hurtig, special og sjov at køre i, men stadig plads til hele familien, samt trailer til haveaffald.
Kun seriøse tak og ingen test piloter!
Alt prøvekørsel forgår med mig på bagsædet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.615 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 605 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | El-soltag |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |