Volvo XC602,4 D Summum aut. Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2009 |
| Kilometertal | 306.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,0 km/l |
| CO2 udledning | 221 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 12.280 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/340 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGS TILBUD - 2000 KG AFT. TRÆK - UNDERVOGNSBEHANDLET - lÆDER - AUT. GEAR - KLIMA - FARTPILOT - BLUETOOTH - SORTE RUDER BAG - 18" ALUFÆLGE Fuldaut. klima, 18" alufælge, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, fartpilot, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, centrallås, tidligere undervognsbehandlet, armlæn, højde just. rat, indfarvede kofanger, abs, læderrat, multifunktionsrat, splitbagsæde, højdejust. forsæder, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, kørecomputer, el-sidespejle, tågelygter, aftageligt træk, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), airbag, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, kopholder, esp, blindvinkelsassistent....... FIN SERVICE HISTORIK - TANDREM SKIFTET VED 239962 KM. DEN 26-03-2024!!!!!!!!! KONTAKT SALGSAFDELINGEN DIREKTE PÅ 92155455 - ÅBENT MANDAG - FREDAG KL. 8.00-17.00, LØRDAG KL. 11.00-14.00 , SE VORES STORE UDVALG PÅ BNAUTO.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 481.096 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.716 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 789 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |