Subaru Forester2,0 D XE AWD Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 307.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 147 hk/350 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DK's billigste!
Fin og velholdt Subaru 4x4
Kører super fint i motor og gear!
Nysynet
Fint udstyre!
Firehjulstræk
Elsæder
Fartpilot
El-klapbare spejle m. varme
Varme i sæder
18'' originale alufælge
Vinterdæk
Regnsensor
Klimaanlæg
Og meget mere....
Rigtig fin 4x4 til små penge, som gerne må køre i de nye miljøzoner. Perfekt til båd, jagt eller campingvognen.
Alt henvendelse skal ske via 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man kører forgæves.
Mvh Jonathan, Fredericia
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el komfortsæder, alufælge, 18" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, alarm, regnsensor, lygtevasker, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 348.427 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Airbags | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alarm | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Kørecomputer |
|---|---|
| Automatisk lys | Læderrat |
| CD | Lygtevasker |
| CD afspiller | Mørktonede ruder i bag |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El komfortsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Vinterhjul |
| El-sidespejle m. varme |