Audi SQ53,0 TDi 313 quattro Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2015 |
| Kilometertal | 219.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 175 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/650 nm |
| Acceleration | 5,2 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, xenonlys, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, navigation, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, esp, B&O højtalere
Leasingforslag 12 mdr:
Udbetaling: 21.200,- ex moms
Mdr ydelse: 1.760,- ex moms
Restværdi: 84.800, – ex moms og afgift
Oprettelse: 4000,- ex moms
Ved køb med afgift – Finansiering med og uden udbetaling tilbydes!
Vi tilbyder attraktiv forsikring!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Ring for fremvisning eller spørgsmål vedr. finansiering.
+4570608079
Vi har åben man-fre
09:30-17:30
Lørdag: 11-15:00
søndag 11-15:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.041.609 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.975 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Alarm | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| Elsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Xenonlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.760 kr.
- Førstegangsydelse21.200 kr.
- Totalpris i løbetiden42.320 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 84.800 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet