Renault Clio IV1,5 dCi 90 Zen Sport Tourer Van 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
TRÆK ! St.car modellen/lang Pæn og velholdt van med træk til 1200 kg.
Nysynet 9/3 2026.
Netop serviceret med nye bremser.
Ring eller skriv i forvejen på 20195516 eller elkjaerbiler@gmail.com
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, læderrat, stofindtræk, træk, el-sidespejle, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, automatisk start/stop, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, regnsensor, automatisk lys, forbehold for fejl i udstyr samt udstyrsniveau., tågelygter, automatisk start/stop, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 146.058 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.159 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 499 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Læderrat |
|---|---|
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Højdejust. førersæde | Træk |
| Kørecomputer | Udv. temp. måler |