Honda HR-V1,6 i-DTEC Comfort Van 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 206.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER, UDEN GARANTI, anhængertræk, fartpilot, sædevarme, 2 zone klima, el-klapbare sidespejle m/varme, musikstreaming via bluetooth, multifunktions-læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 16" aluminiumsfælge, led baglygter, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, regnsensor, automatisk lys, auto hold, service delvis ok, synet 10/2024, sort metallak
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 187.904 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.324 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 546 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Stofindtræk |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås |