Citroën C4 Cactus1,6 e-HDi 92 Feel ETG6 Van 5d
Kontantpris
29.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 199.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 93 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 92 hk/230 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 825 kg |
| Farve | Rød |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 131.485 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.055 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 825 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|