Ford Transit 280S Van2,2 TDCi 125 Trend FWD 4d
Kontantpris
16.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 173.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,9 km/l |
| CO2 udledning | 191 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/330 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Rigtig fin bil som er brugt, har lidt rustpletter rundt omkring, kører og starter hver gang, kører rigtig godt - dog mangler 5 gear med 6 gear er der så ingen problemer med det. Pris er + moms
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 237.311 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.709 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 1.116 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Bakkamera | Træk |
| El-ruder |