Dodge RAM 15005,7 V8 Hemi Laramie aut. 4d
Kontantpris(Engros/CVR)
170.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2011 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,3 km/l |
| CO2 udledning | 236 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 396 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
sælges engros til cvr nummer, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, 20" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, ring for besigtigelse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.447 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 593 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 6 airbags | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Aftageligt træk | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderindtræk |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Sædebetræk, læder |
| Automatisk lys | Tågelygter |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| Bakspejl m. nedbl. | Træk |
| CD/radio | Udv. temp. måler |
| Centrallås | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle |