VW ID.Buzz79 Cargo Pro+
Leasing ydelse(Ekskl. moms)
3.909 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | (ny bil) 10 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 450 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 195 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/560 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
svingbart træk (manuel), matrix led forlygter, el betjente skydedøre, el betjent bagklap med fodsensor, varmepumpe, 12,9 touchskærm, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, nøglefri adgang, fartpilot, el-ruder, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, esp, vi har 4 stk på lager,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 449.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | 3.900 liter |
| Vægt | 2.396 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 754 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bakkamera | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| DAB+ Radio | Multifunktionsrat |
| Dæktryksmåler | Musikstreaming via bluetooth |
| Digitalt cockpit | Nøglefri adgang |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El betjente døre | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-ruder | Svingbart træk (manuelt) |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varmepumpe |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.909 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden274.540 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 100.000 kr.
- Løbetid60 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)