VW ID.Buzz79 Cargo Comfort+
Kontantpris(Ekskl. moms)
309.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 415 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 210 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 185 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/560 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Nyeste og showroom aktuelle ID.Buzz Cargo fra 2026 79 kwh.
Opladning 11kw AC og 185kw DC
- Skydedør i venstre side, (dobbelte skydedøre)
- Adaptivfartpilot, navigation mm. kan tilkøbes online via Volkwagen We-connect shop
- Anhængertræk med svingbar krog og el-frigørelse
- Helårsdæk
- Varmepumpe
- Bakkamera
- Areaview
- Sædevarme
- Laneassist
- Frontassist
- Climatronic
- Ready to Discover, 12,9" touchskærm m. trådløs app connect.
- Candy white lakering
Finansielt erhvervsleasing tilbydes f.eks.:
Månedlig leasingydelse: 3.399,-
Leasingperiode 60 md.
15.000 km (fri km)
Ekstraordinær leasingydelse: 67.000, - plus. moms.
Restværdi: 120.000, - plus moms inkl. afgift.
*forbehold for renteændringer samt tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 412.494 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | 3.900 liter |
| Vægt | 2.396 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 754 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 6 personers | Fjernlysassistent |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Android auto | Parkeringssensor (bag) |
| App integration | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Automatgear | Svingbart træk (elektrisk) |
|---|---|
| Bakkamera | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme |