VW ID.777 Style Tourer Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 611 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 142 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
GULPLADEBIL:
Erhvervskøb kr. 319.900 ex. moms (moms kr. 79.975).
PAPEGØJEPLADER:
Privatkøb kr. 399.875 inkl. moms.
BEMÆRK:
• Anhængertræk med elektrisk frigørelse og svingbar krog
• Interiør-pakke inkl. elektriske justerbare ErgoActive forsæder med memory og massage
• Matrix LED forlygter (IQ Light) inkl. dynamisk lysassistance og fjernlysassistent
• Aktiv parkeringsassistent inkl. bakkamera og 360° area view
• Head-Up-Display med Augmented Reality Video
• Adaptiv fartpilot med vognbaneassistent
• Komfortadgang og start samt sensorstyret elektrisk bagklap
• Multimediesystem inkl. trådløs mobilopladning og Navigation Discover Pro Max
• Komfortpakke inkl. 3-zonet klimaanlæg med Air Care og varme i forrude (trådløs)
• Varmepumpe for effektiv konditionering af kabinen
ØVRIG BESKRIVELSE:
Glacierhvid Metallak, sort ArtVelours dellæder, 19" VW Hudson letmetalfælge i flereeget design, app-connect inkl. Apple CarPlay og Android Auto, færdselstavleassistent, ambientebelysning med farvevalg, el-bagklap, blindvinkelassistent inkl. rear traffic alert og exit warning system, sædevarme for, multifunktionsrat med varme, LED-baglygter med 3D-optik og dynamiske blinklys, parkeringssensor for og bag, PreCrash, traffic jam assist og emergency assist, frontkamera, tyverialarm inkl. kabinesikring, bluetooth, el-parkeringsbremse, lys- og regnsensor, tonede ruder bag, akustisk miljøbeskyttelse, el-lændestøtte for, armlæn for, sidespejle med projektions funktion, el-klapbare sidespejle med varme, aut. nedbl. bakspejl, træthedsregistrering, USB-C tilslutning, DAB-radio, nødopkaldssystem, kopholder, sort tagræling, dæktrykskontrol, ISOFIX, m.m.
MERCEDES, BMW, AUDI, VW & PORSCHE:
Se 150 håndplukkede (el)biler på sandjensen.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 481.315 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.193 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 457 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv undervogn | Fuld LED forlygter |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |