VW ID.777 Pro Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 33.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 602 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Bilen er placeret på vores eksterne lager – kontakt os gerne for yderligere information
VW ID.7 Tourer Pro – 82 kWh | Masser af udstyr |
Veludstyret og rummelig elbil med høj komfort, lang rækkevidde og masser af avancerede assistentsystemer. Perfekt til både familie og lange ture.
Denne bil sælges med fortsat nybilgaranti t.o.m. d. 22-10-2026.
Ønsker du ekstra tryghed, kan der tilkøbes en udvidet garanti på op til 4 år for kun 11.500 kr.
✅ gratis (Zaptec Go) Ladeboks Medfølger
✅ Model: ID.7 77 Pro Tourer 5d
✅ Modelår: 2025
✅ Km: 33.000
✅ WLTP: 593 km
✅ Farve: Hvidmetal
Højdepunkter:
• Adaptiv fartpilot (ACC)
• Vognbaneassistent + Emergency Assist
• Matrix LED-forlygter
• Head-Up Display
• Massage i forsæder
• 360° kamera + Remote Park Assist
• Elektrisk bagklap med fodsensor
• Keyless Advanced (nøglefri adgang/start)
• 3-zoners klimaanlæg
• Varmepumpe
🛡️ Sikkerhed & assistentsystemer:
• Adaptiv fartpilot (automatisk afstandsregulering)
• Vognbaneassistent + køassistent
• Emergency Assist (nødassistent)
• Front Assist med automatisk nødbremse
• Blind Spot + vognbaneskiftassistent
• Udstigningsadvarsel
• Træthedsregistrering
• PreCrash sikkerhedssystem
• Vejskiltegenkendelse + intelligent speed limiter
🚘 Komfort & udstyr:
• Elektrisk bagklap med virtuel pedal (fodbetjent)
• Keyless Advanced (nøglefri adgang & start)
• Elektriske forsæder med memory + massage
• Sædevarme foran
• Ratvarme
• 3-zoners klimaanlæg med bagbetjening
• Mørktonede ruder bag
• El-foldbare sidespejle med memory
📱 Infotainment & teknologi:
• Navigationssystem med internet & mediepakke
• App-Connect (Apple CarPlay & Android Auto – trådløs)
• Head-Up Display
• Trådløs mobilopladning
• Digital radio (DAB+)
• Stemmestyring
• Ambientebelysning
⚡ Teknik & kørsel:
• 82 kWh batteri
• 210 kW (ca. 286 hk)
• Baghjulstræk
• Varmepumpe
• Køreprofilvalg
• 360° kamera
• Anhængertræk (elektrisk udfoldeligt)
• 19” alufælge
Derudover hjælper vi dig gerne med:
✅ Forsikring til en attraktiv pris - så du kan køre trygt videre
✅ Vinterhjul på alufælge
✅ PAVA undervognsbehandling, så bilen holder længere
✅ Finansiering og serviceaftaler, så du kan køre trygt videre
Med venlig hilsen
Elbilhuset,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 442.206 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 2.193 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 457 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fod betjent bagklap |
| Adaptive forlygter | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| Aftageligt træk | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Head-up display |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Internet |
| Android auto | Isofix |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Massage i førersæde |
| Auto. parkering | Massage i forsæder |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Områdebelysning |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Delkunstlæderindtræk | Sædebetræk, stof |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Stofindtræk |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. forsæder | Tagræling |
| El komfortsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |