Toyota HiLux2,4 D-4D 150 T3 Db.Kab aut. 4x4 4d
Kontantpris(Ekskl. moms)
219.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,8 km/l |
| CO2 udledning | 207 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.260 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/400 nm |
| Acceleration | 12,8 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 3.200 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Flot og veludstyret, med originalt ladlåg, lakeret i bilens farve, Chrome ladbøjle og Chrome trinbrædder. Tidligere undervognsbehandlet.
Netop nyserviceret, nysynet og 4 nye helårsdæk monteret.
Euro 6 der må køre i alle byer.
Bytter gerne og er behjælpelig med finansiering eller leasing.
læderrat, læderindtræk, el indst. forsæder, mørk loftbeklædning, alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle, xenonlys, led kørelys, træk, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, airbag, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 348.288 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.425 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 785 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Læderrat |
|---|---|
| Airbags | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| El indst. forsæder | Nøglefri adgang |
|---|---|
| El-klapbare sidespejle | Nøglefri tænding |
| El-ruder | Regnsensor |
| Elsæder | Sædebetræk, læder |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Helårshjul | Xenonlygter |
| Læderindtræk |