Nissan Navara2,3 dCi 190 Db.Kab Tekna aut. 4d
Kontantpris(Ekskl. moms)
135.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2018 |
| Kilometertal | 176.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 183 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/450 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Brun |
Beskrivelse
Nissan Navara
Sælger min arbejdshest da jeg mangler plads skal ha stor varevogn
Bilen har brugsspor men står generelt super fint
1 enkelt bule bagpå til venstre fra krogen
Bilen står på 4 nye dæk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.310 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.080 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 930 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-soltag |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Fartpilot |
| Automatgear | Fuldaut. klima |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bakkamera | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| El komfortsæder | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Servo |