Mercedes Vito 1142,0 CDi Complete aut. XL RWD
Kontantpris(Ekskl. moms)
139.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 196 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.760 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/330 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Super fin og velholdt Mercedes kassevogn. Har dog lidt hakker derfor den lavere pris. Se billeder for skrammer. Sæder har altid haft cover er kun taget af for salg.
Km 107.000.
Skal have lavet service nu.
Af udstyr kan næves adaptiv fartpilot, automat gear, dobbelt bagdør, tagbøjler, skærm med Apple CarPlay, ekstra låsesystem.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 537 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk lys |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| Automatgear | Træk |