Maxus e-Deliver 988 L3H2 Kassevogn
Kontantpris(Uden afgift, Ekskl. moms)
350.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 296 km |
| Batterikapacitet | 88,9 kWh |
| Energiforbrug | 321 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 18,4 sek. |
| Tophastighed | 100 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
L4N1 EL 204HK Ladv./Chas. Aut.
Udstyr
Bakkamera, Parkeringskontrol for, ESP (Elektronisk Stabiliserings Program), Fartpilot, ABS bremser, Klimaanlæg (Manuel), Trinløst gear, Airbags, Selealarm, Radio, Multifunktionsrat, U. siderude i v. side af varerum, Linievogter, Afstandsradar
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 518.625 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.640 kg |
| Bredde | 206 cm |
| Længde | 594 cm |
|---|---|
| Højde | 253 cm |
| Lasteevne | 860 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Blindvinkelassistent |
| Aircondition | Dæktryksmåler |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
|---|---|
| Automatgear | Vognbaneassistent |