Citroën C41,6 BlueHDi 100 Challenge Van 5d
Kontantpris(Engros/CVR, Ekskl. moms)
36.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2017 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,3 km/l |
| CO2 udledning | 88 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 12,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.550 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
euro 6 motor med partikelfilter - må køre ind alle steder, 1 ejer - fuld servicebog- sidste ved km. 98.000, synet 10/3-2025, metallakering, 2 zone klima, sædevarme, fartpilot, køl i handskerum, led kørelys, tågelygter, el-klapbare sidespejle, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, højdejust. førersæde med armlæn, navigation via apple carplay / android auto, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), el-ruder, fjernb. centrallås, ece-norm 30.3 km/l- 1/2 årlig ejerafgift kr. 520, 6 airbags, esp, evt. indreg. tillægges kun kr. 1.180, indbytningsbil - pris engros til cvr.nr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 130.227 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.440 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 390 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.550 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 6 airbags | Køl i handskerum |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| El-klapbare sidespejle | Navigation |
|---|---|
| El-ruder | Parkeringssensor (bag) |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |