Citroën Berlingo1,6 e-HDi 92 Cityvan E6G L1N2 4d
Kontantpris(Engros/CVR, Ekskl. moms)
36.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2012 |
| Kilometertal | 149.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 92 hk/215 nm |
| Acceleration | 15,5 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.160 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
nysynet 01-04-26 , automatgear, ratgear ,kørecomputer, aircondition, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, cd/radio-ratbetjent , 3 personer , partikel filter , træk , tandrem skiftet v/ 108.383 km , tidligere undervogns behandlet , afhentning , evt. finansering uden udbetaling fra ca. 800,- pr.mdr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.560 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 180 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.160 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Kørecomputer |
| Automatgear | Sædevarme |
| CD/radio | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |