Xpeng G9Standard Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 460 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
⭐El-svingbart træk (1.500 kg)
Dansk bil med fabriksgaranti
🔧Mekanik og karosseri 7 år fra ny eller op til 160.000 km – alt efter hvad der kommer først.
🔧 Højvoltsbatteri + batteristyringssystem , elmotor & drivlinje
8 år fra ny eller op til 160.000 km – dækker vigtige elektriske komponenter.
⚠️Er du interesseret i denne bil kan den prøvekøres, men vi kan ikke tilbyde generel demokørsel af Xpeng
🔴 19" fælge
🔴 360° kamera
🔴 Adaptiv fartpilot (ACC)
🔴 App Store med Spotify, YouTube, Disney+, Apple Music/TV m.m.
🔴 Aut. hastighedsregulering m. skiltegenkendelse
🔴 Automatisk parkeringssystem
🔴 Blindvinkelassistent med kamera
🔴 Bluetooth® keyless telefonnøgle
🔴 DAB radio
🔴 El-bagklap
🔴 El-klapbare spejle
🔴 El-sæder m. memory og lændestøtte
🔴 Fjernlysassistent
🔴 Fuld LED-forlygter
🔴 Lane assistent
🔴 Mørke ruder bag
🔴 Navigation
🔴 Nøglefri adgang & start
🔴 Panoramaglastag
🔴 Parkeringsassistent
🔴 Softclose på døre
🔴 Varmepumpe med termostyring
🔴 Varme i alle sæder
🔴 Varme i rattet
🔴Vognbanecentrering (LCC)
🔴XPENG App med styring af kabinefunktioner
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 475.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.110 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 489 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædekøling |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |