Xpeng P7Performance 4d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 505 km |
| Batterikapacitet | 82,7 kWh |
| Energiforbrug | 192 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 473 hk/757 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Vinder af årets brugtvognsforhandler 3 gange - Vi anbefaler at du booker en tid for at undgå ventetid, bestilling er KUN gyldig når bekræftelse er modtaget - Prøvekørsel om søndagen er kun muligt mod forudgående bekræftede aftale. Mulighed for tilkøb af op til 48 måneders garanti.
Highlights:
• Kan finansieres med en rente fra 2,99%
• Gråmetal med sorte logoer
• 505(WLTP) Rækkevidde
• 473HK og Firhjulstræk
• Premium-pakke
• Dynaudio-Sound-System
• Servolukning af døre / Soft-Close
• Elektriske sæder
• Memory i førersæde
• Glastag
• Adaptiv Fartpilot
• Vognbane-assistent
• Blindvinkels-assistent
• 360-graders-kamera-system
• Varme i rattet
• LED Forlygter med fjernlys-assistent
• Apple Carplay / Android Auto
• Brembo-bremser
• Apps som eks. Spotifty & Youtube
Andet udstyr: Alufælge, Varme i bagsæder, Varme i forsæder, Trådløs mobilopladning, Digital instrumentering, Læderrat, Multifunktionsrat, El-bagklap, Skiltegenkendelse, Kørecomputer, Mørk loftbeklædning, El-spejle, LED Baglygter, Klimaanlæg, Fjernb. c.lås, Udv. Temp.måler, Bluetooth, Håndfrit til telefon, Musikstreaming via Bluetooth, Parkeringssensor for og bag, Isofix.
Beregn både finansiel og operationel leasing på vores hjemmeside – kan finansieres med rente på 2,99%
Vi har siden 1981 solgt mere end 40.000 biler – se altid ca. 200 på www.allan-hansen.dk
Bilen kan være importeret; udstyret kan derfor variere i forhold til tilsvarende danske modeller.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 475.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 2.140 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Højdejust. førersæde |
| Automatgear | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Bakkamera | Justerbar lændestøtte |
| Blindvinkelassistent | Kørecomputer |
| Centrallås | Læderrat |
| Dæktryksmåler | Mørk loftbeklædning |
| Digitalt cockpit | Multifunktionsrat |
| Dynamisk blinklys i bag | Musikstreaming via bluetooth |
| El indst. førersæde | Navigation |
| El indst. førersæde m. memory | Nøglefri tænding |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (bag) |
| El-justerbar lændestøtte | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |