Xpeng G9Standard Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 460 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
⭐PREMIUM COMFORT- OG LYDPAKKE
Fortsat fabriksgaranti
🔧Mekanik og karosseri 7 år fra ny eller op til 160.000 km – alt efter hvad der kommer først.
🔧 Højvoltsbatteri + batteristyringssystem , elmotor & drivlinje
8 år fra ny eller op til 160.000 km – dækker vigtige elektriske komponenter.
⚠️Er du interesseret i denne bil kan den prøvekøres, men vi kan ikke tilbyde generel demokørsel af Xpeng
🔴 19" fælge
🔴 360° kamera
🔴 Adaptiv fartpilot (ACC)
🔴 App Store med Spotify, YouTube, Disney+, Apple Music/TV m.m.
🔴 Aut. hastighedsregulering m. skiltegenkendelse
🔴 Automatisk parkeringssystem
🔴 Blindvinkelassistent med kamera
🔴 Bluetooth® keyless telefonnøgle
🔴 DAB radio
🔴 Dynaudio Confidence Sound System (22 højtalere)
🔴 El-bagklap
🔴 El-klapbare spejle
🔴 El-sæder m. memory og lændestøtte
🔴 Fjernlysassistent
🔴 Fuld LED-forlygter
🔴 Lane assistent
🔴 Massage i alle sæder
🔴 Mørke ruder bag
🔴 Navigation
🔴 Nøglefri adgang & start
🔴 Panoramaglastag
🔴 Parkeringsassistent
🔴 Softclose på døre
🔴 Varmepumpe med thermostyring
🔴 Varme i alle sæder
🔴 Varme i rattet
🔴 Ventilation i forsæder
🔴Vognbanecentrering (LCC)
🔴XPENG App med styring af kabinefunktioner
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 475.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.110 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 489 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderindtræk |
| 360° kamera | Læderrat |
| 4x el-ruder | Massage i førersæde |
| ABS-bremser | Massage i forsæder |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Ambiente belysning | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædekøling |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El komfortsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Varmepumpe |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 2-zonet |