Xpeng G6Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 15.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 550 km |
| Batterikapacitet | 87,5 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 280 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 21 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
📌Highlights:
- Svingbart træk (1.500 kg)
- Nappalæder - Hvid
- El indst. førersæde m. memory
- El indst. forsæder
- Glastag
- Adaptiv fartpilot
- Sædekøling i forsæder
- 360° kamera
- Sædevarme i for & bagsæde
- Varme i rat
- Nøglefri adgang (keyless go)
- Fuld led forlygter m. fjernlysassistent
- Vognbane & blindvinkelsassistent
- Skiltegenkendelse
- Apple carplay & Aandroid auto
- 20" alufælge m. Michelin
- 550 km. WLTP
El betjent bagklap, sædevarme, 2 zone klima, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, automatisk nødassistent, træthedsregistrering, trådløs mobilopladning, app integration, aircondition, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, 20" alufælge, læderindtræk, multifunktionsrat, ambiente belysning, læderrat, el indst. førersæde, el-klapbare sidespejle, træk, svingbart træk, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, navigation, håndfrit til mobil, antispin, esp, automatisk lys, regnsensor, kørecomputer, splitbagsæde, digitalt cockpit, højdejust. førersæde, el-sidespejle, led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, alufælge, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, type-2 ladekabel, dab+ radio, dæktryksmåler, airbag, db. airbags, 4 airbags, 6 airbags, automatgear.
Hjemmeside: www.beka-auto.dk
📞 Kontakt --> Mikkel: +45 81404111 el. Thomas: +45 44120414
💰Finansieringstilbud (Grønt billån):
Udbetaling:70.527 kr.
Løbetid: 96 mdr.
Rente: 2,99% (Variabel)
Ydelse: 3.548 kr.
*Ingen binding, Ingen gebyr v. indfrielse el. ekstra indbetalinger
🔋Opladning:
11 kW AC opladning
280 kW DC hurtigladning
10-80%: 21 min (180 kW gns.)
✅ Vi tilbyder:
- Attraktiv "grøn" finansiering m. lav rente
- Erhvervs- & privatleasing i 12, 24 el. 36 mdr.
- Garantiforlængelser op til 5 år til ALLE bilmærker
- Service- & reparationsaftaler
Vi ses hos BEKA AUTO A/S i Sønderborg!✅
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 571 liter |
| Vægt | 2.120 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 518 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| 8 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Motorkabinevarmer |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nødlader |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædekøling |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |