Xpeng G6Long Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 21.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 570 km |
| Batterikapacitet | 87,5 kWh |
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/440 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
⭐ELEKTRISK SVINGBART TRÆK 1.500 KG
Dansk bil med fabriksgaranti
🔧Mekanik og karosseri 7 år fra ny eller op til 160.000 km – alt efter hvad der kommer først.
🔧 Højvoltsbatteri + batteristyringssystem , elmotor & drivlinje
8 år fra ny eller op til 160.000 km – dækker vigtige elektriske komponenter.
⚠️Er du interesseret i denne bil kan den prøvekøres, men vi kan ikke tilbyde generel demokørsel af Xpeng
🔴 2 x trådløs mobilopladning med køling
🔴 20" alufælge
🔴 4 x sædevarme
🔴 Adaptiv fartpilot (ACC)
🔴 Apple CarPlay/Android Auto
🔴 App Store (Spotify, Tuneln m.v.)
🔴 Blindspot Detection
🔴 DAB radio
🔴 El-bagklap
🔴 El-forsæder med memory
🔴 El-justerbart multifunktionsrat
🔴 Elektrisk døråbning
🔴 Fuld LED-forlygter
🔴 Integration til tagbøjler
🔴 Lanecentering
🔴 Lændestøtte
🔴 Meditationsfunktion
🔴 Panoramaglastag med varmeisolering
🔴 Parkingassist med 360-kamera
🔴 Premium læder
🔴 Smart navigation med ladepunkter og trafikdata
🔴 Skiltegenkendelse
🔴 Sædevarme
🔴 Varmestyring/oplåsning fra Xpeng mobilapp
🔴 Ventilation er forsæder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 571 liter |
| Vægt | 2.025 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| DAB radio | Sædekøling |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El indst. forsæder | Type-2 ladekabel |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |