VW Up!1,0 60 Move Up! BMT 5d
Kontantpris
40.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2013 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Lysblå |
Beskrivelse
En VW UP årgang 2014, indregistreret 2013..
Fejler intet, lige fået lavet service og kører fint..
Står virkelig velholdt både inde og ude..
Har fuld service bog der naturligvis medfølger, sammen med alle andre papirer, heriblandt syns rapporter.
Har fået undervogns behandling ved køb i 2013.
Bilen har anhængertræk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 112.797 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Aircondition | Træk |
| El-ruder |