VW Up!1,0 60 Move Up! 5d
Kontantpris
48.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2013 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
VW Up! Move Up! – velholdt, økonomisk og perfekt bybil
Vi sælger vores VW Up!, som har været en virkelig god og driftssikker bil. Den er utrolig billig i drift, kører langt på literen og er meget nem at parkere – perfekt til bykørsel, pendling eller som bil nr. 2.
Bilen er velkørende, økonomisk og en bil der bare starter og kører. Klar til ny ejer.
Udstyr bl.a.:
Aircondition, el-ruder, isofix, splitbagsæde, start/stop, centrallås m.m.
En rigtig god bil til dig der vil have en billig, velholdt og driftssikker bil. Sælges kun da vi har fået større bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 107.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 829 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 461 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Servo |