VW Transporter2,5 TDi 174 Kombi DSG lang 5d
Kontantpris
109.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2008 |
| Kilometertal | 176.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,9 km/l |
| CO2 udledning | 268 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 13.280 kr. / år |
| Ydelse | 174 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Handicap bus velholdt i forhold til alder, har partikelfilter. Bil og lift er efterset og fundet i orden fornylig. Leveres nysynet. Kan godkendes fritagelse for grøn afgift for handicappet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Minibus |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.325 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| El-ruder | Servo |