VW Touran1,5 TSi 150 Highline DSG 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, 3 zone klima, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, svingbart træk (manuel), nøglefri tænding, nøglefri adgang, fuld led forlygter, massage i førersæde, automatgear, ratgearskifte, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, dab radio, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, 18" alufælge, delalcantaraindtræk, 7 personers, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, auto hold, træthedsregistrering, automatisk nødbremsesystem, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, køl i handskerum, sædevarme, airbag, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder,armlæn.
LEVERES NYSYNET.
Tager gerne bil i bytte.
TIDLIGERE REG NR CP33607
ATRAKTIV FINNASERING TILBYDES MED 0 KR I UDBETALING.
OP TIL 24 MD UDVIDET GARENTI TILBYDES PÅ DENNE BIL.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 359.917 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 633 liter |
| Vægt | 1.405 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 705 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 7 personers | Køl i handskerum |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Airbags | Massage i førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Delalcantaraindtræk | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |