VW Crafter 352,0 TDi 177 Kombi L3H2 aut.
Kontantpris(Uden afgift)
449.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | -/- |
| Kilometertal | (ny bil) 2.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 10,1 km/l |
| CO2 udledning | 260 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 177 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
VW Crafter L3 2.0 TDI 177 HK – til salg
Prisen er ekskl. moms og afgift.
Volkswagen Crafter er kendt for robusthed og pålidelighed – og denne L3-udgave med 177 hk er ingen undtagelse. Med en kraftfuld 2,0 TDI-dieselmotor og et solidt udstyrsniveau er den velegnet til både erhvervskørsel og specialiserede transportopgaver, hvor driftssikkerhed er afgørende.
Indretning:
8-personers plus fører.
Opbygget med 7 fleksibelt sæder, et gulvsystem til transport af kørestolsbrugere og passagerer.
Placering af sæder og nem tilpasning efter behov.
Indvendig lift. mm
📦 Bilen er på lager og klar til omgående levering.
📩 For mere information eller fremvisning: kontakt salg@rehabiler.dk VN. 801187
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.380 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 1.120 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|