VW Tiguan2,0 TDi 150 IQ.Drive DSG 5d
Kontantpris
219.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
fuld led forlygter
svingbart træk (manuel)
varme i rat
adaptiv fartpilot
nøglefri tænding
sædevarme
el betjent bagklap
android auto
apple carplay
bakkamera
parkeringssensor (for)
parkeringssensor (bag)
vognbaneassistent
nøglefri adgang
aircondition
el-sidespejle m/varme
17" alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 422.792 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Nøglefri adgang |
| Aircondition | Nøglefri tænding |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Android auto | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Sædevarme |
|---|---|
| Automatgear | Svingbart træk (manuelt) |
| Bakkamera | Varme i rat |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |