VW ID.477 1ST Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 490 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Vinder af årets brugtvognsforhandler 3 gange - Vi anbefaler at du booker en tid for at undgå ventetid, bestilling er KUN gyldig når bekræftelse er modtaget - Prøvekørsel om søndagen er kun muligt mod forudgående bekræftede aftale. Mulighed for tilkøb af op til 48 måneders garanti.
Highlights:
• Mangangrau
• Design-pakke inkl IQ.Light
• Interior-pakke Style Schwarz
• Komfort-pakke Plus
• Assistent-pakke
• Elektrisk svingbart anhængertræk
• Varmepumpe
• Aktiv Fartpilot inkl. Stop&Go-funktion
• 19” Alufælge
• Bakkamera
• App-Connect Wireless
Andet udstyr: Dynamisk blinklys bag, Mørktonede ruder i bag, Splitbagsæder, Læderrat, Multifunktionsrat, Varme i rattet, Ambient belysning, Regnsensor, Armlæn, USB C, Klimaanlæg med 3-zoner, Sædevarme, Bluetooth, El-spejle indklappelige, Træthedssensor, Lane Assist, Front Assist, Infotainment-pakke, Trådløs ladefunktion til Smartphone, Navigationssystem, DAB-Radio+.
Beregn både finansiel og operationel leasing på vores hjemmeside.
Vi har siden 1981 solgt mere end 40.000 biler – se altid ca. 200 på www.allan-hansen.dk
Bilen kan være importeret; udstyret kan derfor variere i forhold til tilsvarende danske modeller.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørk loftbeklædning |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys i bag | Splitbagsæde |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elektrisk kabinevarmer | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varmepumpe |