VW Taigo1,5 TSi 150 R-line DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Produceret | 4/2022 |
| Kilometertal | 51.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Mørkrødmetal |
Beskrivelse
SPRØD TAIGO NU I TAASTRUP !!
✔️ KINGS RED METALLIC
✔️ BLACK STYLE PAKKE
✔️ KOMFORTPAKKE
✔️ APPLE CARPLAY / ANDROID AUTO
✔️ ADAPTIV FARTPILOT
✔️ TRAVEL ASSIST - PARK ASSIST - SIDE ASSIST - PRECRASH
✔️ BAKKAMERA
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk parkeringssystem, dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, ratgearskifte, led baglygter, dab+ radio
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15
TLF: 43 52 66 11
www.autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.304 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 446 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |