VW ID.577 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Produceret | 4/2023 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 534 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Lukket Torsdag, Fredag Lørdag, Søndag
Mandag 6/4: Åbent 11-14
Vi besvare mail på salg@vest-biler.dk – dog med lidt længere svartid.
ID.5 med det store 77 KW Batteri
Highlights:
* Originale 20" alufælge
* Matrix LED forlygter
* Læder/alcantara kabine
* ACC - adaptiv fartpilot m. follow-to-stop
* Keyless Advanced (nøglefri betjening)
* Bakkamera
* Vognbaneassistent
* LED baglygter
* Apple Carplay og Android Auto
* Trådløs mobilopladning
* Elektrisk kabinevarme inkl. app betjening af parkeringsvarmer
* Navigation
* DC-batteriopladning op til 135KW
* Varme i rat
* Varme i forrude
* Sædevarme
* Alarm med kabine overvågning
* Mulighed for eftermontering af Svingbart træk til 13.000 kr.
Mulighed for køb af udvidet garanti op til 48 mdr. / 150.000 km, forhør dig nærmere hos Vest Biler Tønder
Importbil - udstyr kan afvige fra "dansk model"
Finansiering tilbydes med og uden udbetaling.
Kontakt Vest Biler Tønder for et tilbud.
Vi tager gerne alle bilmærker i bytte.
Ambientebelysning, skiltegenkendelse, DAB+-radio, Wireless App-Connect, køreprofilvalg, læder multifunktionsrat, el-klapbare sidespejle m. varme, 2 zone klima, parkeringssensor for og bag, multimediapakke, teknikpakke, designpakke, elektrisk parkeringsbremse, træthedsregistrering, musikstreaming via bluetooth, digitalt cockpit, auto. nedbl. bakspejl, regnsensor, front assist, udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic og front), alarm, højdejust. forsæder, frakobling af passagerairbag, aut.gear, fjernb. c.lås, kørecomputer, 4x el-ruder, isofix, armlæn, bagagerumsdækken, kopholder, splitbagsæde, ikke ryger, lev. nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 425.714 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Aftageligt træk | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Alarm | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Områdebelysning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, dellæder |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødassistent | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (elektrisk) |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Delalcantaraindtræk | Tagræling |
| Dellæderindtræk | Tonede ruder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Trådløs mobilopladning |
| Dynamisk blinklys i bag | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |