VW T-Roc1,5 TSi 150 Style DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 119.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 142 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
EVO. Digitalt Cockpit Pro, Automatisk parkeringssystem, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, navigation, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, airbag, esp, fuld led Performance forlygter, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 360.817 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.353 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 507 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Head-up display |
| Auto. parkering | Kurvelys |
|---|---|
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |