VW T-Roc1,5 TSi 150 R-line+ DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
T-Roc R-Line i den helt rigtige farve med træk!
Undervognsbehandlet, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, massage i førersæde, højdejust. førersæde, el-justerbar lændestøtte, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle m/varme, aftageligt træk, mørktonede ruder i bag, fuld led forlygter, el-sidespejle, automatgear, 2 zone klima, varme i rat, ratgearskifte, udv. temp. måler, 4x el-ruder, adaptiv fartpilot, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, el betjent bagklap, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, håndfrit til mobil, android auto, semi-automatisk parkeringssystem, træthedsregistrering, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, automatisk parkeringssystem, isofix, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.353 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 507 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aftageligt træk | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Anhængertræk, aftagl. | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. parkering | Massage i førersæde |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |