VW T-Roc1,5 TSi 150 Sport Team DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🔥 VW T-ROC 1.5 TSI SPORT TEAM 🔥
Sporty crossover med stærk motor, automatgear og masser af udstyr.
🎨 Farve: Hvid
📊 Kilometerstand: 114.000 km
💰 Pris: 209.900 kr
Højdepunkter:
✅ Panorama soltag
✅ DSG automatgear
✅ Lane assist
✅ Adaptiv fartpilot (ACC)
✅ Digitalt cockpit
✅ LED-forlygter og kørelys
✅ Apple CarPlay & Android Auto
✅ Parkeringssensorer for og bag
✅ 2-zoners klimaanlæg
✅ Multifunktionelt læderrat m. varme
✅ Bakkamera
✅ Tågelygter
✅ Varme i forsæderne
✅ Elektrisk bagklap
✅ Dobbelt bagagerumsbund
✅ Elektrisk parkeringsbremse
✅ Autohold
✅ Automatisk lys
✅ Blindvinkelsassistent
💰 Finansiering fra 0 kr. i udbetaling samt forsikring tilbydes.
🔧 Vi sørger altid for, at din bil er mekanisk i orden, inden du får den.
Det er uanset om den skal have lavet service, eller om den skal synes.
🔒 Mulighed for tilkøb af Fragus køretøjsgaranti.
Perfekt til dig, der vil have en sporty, veludstyret T-Roc med panoramaoplevelse.
Der tages forbehold for eventuelle indtastnings -og trykfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.916 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.250 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Internet |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Aircondition | Kurvelys |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Matrix LED forlygter |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |