VW Scirocco2,0 TDi 140 Sport DSG BMT 3d
Kontantpris(Formidlingssalg)
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2010 |
| Kilometertal | 248.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, splitbagsæde, sportssæder, højdejust. førersæde, stofindtræk, 17" alufælge, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fartpilot, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, airbag, dæktryksmåler, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 435.096 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 140 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
| Antispin | Sædevarme |
| Automatgear | Splitbagsæde |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot |