VW Polo2,0 GTi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,0 km/l |
| CO2 udledning | 160 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 207 hk/320 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
VW Polo GTI i den flotte farve Kings Red Metallic, med 207 Hestekræfter.
Udvidet fabriksgaranti frem til September 2026
🚗Udstyr højdepunkter:🚗
• Panoramasoltag med skyde- og vippefunktion,
• Sommerhjul 18" letmetalfælge Faro,
• Vinterhjul med 18" letmetalfælge Faro,
• Bakkamera,
• Nøglefri betjening,
• Digitalt Cockpit Pro,
• Induktiv opladning,
• Lydsystem Beats,
• Blind Spot sensor inkl. Rear Traffic Alert
• LED Matrix forlygter,
• LED Baglygter,
• Adaptiv fartpilot,
• Digital Cockpit Pro,
✅ Ekstramonteret udstyr:
• Miltek bagpotte med TÜV godkendelse,
• Sænket sport undervogn for/bag,
• Front splitter i sort højglans,
• Bag diffuser i sort højglans
__
Hos Semler Mobility Hillerød tilbyder vi altid følgende:,
🛠️ Landsdækkende og autoriseret service- og reparationsaftale, så du kan køre trygt hjem.
🔧 Tryghed på vejen med FRAGUS garanti!
Ved køb af denne bil har du mulighed for at tilkøbe en omfattende Fragus-garanti fra kun 5.995,-.
Garantien kan dækker mekaniske og elektriske komponenter og giver dig ekstra sikkerhed - uanset om du kører langt eller kort.
👨🏽💼 Få en attraktiv forsikring med bred dækning og konkurrencedygtige priser igennem Skoda forsikring.
💶 Skarpe finansieringsmuligheder med udbetaling, løbetid og rentetype, som kan justeres efter jeres personlige ønske.
🚗Vi tager alle biler i bytte✔️
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.361 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 439 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Soltag |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-soltag | Vinterhjul |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |