VW Polo1,2 TSi 90 Comfortline BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 116.900 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bemærk virkelig vedligeholdt VW polo leveres nysynet fuld servicehæftet.
Tidligere undervognsbehandling.
, kørecomputer, læderrat, splitbagsæde, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, stofindtræk, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, aux tilslutning, usb-a tilslutning, airbag, esp, db. airbags, isofix, antispin.Fjernbetjent centrallås, Læderrat, W64 DK pakke, Fartpilot, Climatic, El-ruder for og bag, Træthedsregistrering, Sædevarme foran, Front assist m. City Emergency Brake, PU2 Multifunktionslæderrat, WY5 DK Navigationspakke, 0Q Pure hvid.
Eksklusiv levering nummerplader.
Billig finansiering tilbydes uden udbetaling.
Vi har nummerplader på lager så du kan køre hjem samme dag.
Vi tager også din gamle bil i bytte.
Ring på telefonnummer41664136. Der tages forbehold for eventuelle test fejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 183.918 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.107 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 513 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
|---|---|
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Intelligent hastighedsassistent | USB tilslutning |
| Isofix |