VW Polo1,0 TSi 95 Comfortline DSG 5d
Kontantpris
159.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 82.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,6 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Polo - bilen der gør alt rigtigt!
**Bilen er under klargøring - ring for fremvisning**
Af det omfattende udstyr skal fremhæves;
✅ Apple Carplay/Android Auto
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Aftageligt anhængertræk
✅ Lyssensor
✅ Regnsensor
✅ Multifunktionslæderrat
✅ Sædevarme for
✅ Opvarmede el-justerbare sidespejle
✅ Vinter- og sommerhjul
... og meget mere.
Rekvirer fuld udstyrsliste.
Bilen kan ses og prøves på Læsøvej 9, Hjørring.
Henvendelser til salgsafdelingen på; 98920101
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 351 liter |
| Vægt | 1.196 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Auto hold | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Splitbagsæde |
| Automatisk start/stop | Stemmebetjening |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| Bakspejl m. nedbl. | Træk |
| Centrallås | Træthedsregistrering |
| DAB radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB C tilslutning |
| Dobbelt bagagerumsbund | Vinterhjul |
| El-ruder |