VW Polo1,0 TSi 95 Comfortline Connect DSG 5d
Kontantpris
155.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 68.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,9 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Sælger denne flotte og velholdte VW polo, alene fordi vi har brug for en større bil. I alt to tidligere ejere (jeg har selv haft den i 3 år). Fuldt serviceret hos VW. Vinterdæk, automatisk parkometer og SAFE trafiksystem medfølger og er inkl i prisen.
Desuden:
Klimaanlæg
Læderrat
Fartpilot
Elruder for og bag
Apple CarPlay/Android auto
Varme i forsæder
Midterarmlæn
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 207.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 351 liter |
| Vægt | 1.196 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |