VW Up!1,0 60 High Up! BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2016 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
VW Up! - Bemærk High UP med utrolig lavt km tal!
Tidligere DINITROL undervognsbehandlet!
Fremhævede udstyr:
- Aircondition
- Baksensor
- Sædevarme
- Fartpilot
- Læderrat
- Skærm m. navigation
- 15" alufælge
- Elruder
- 2x Nøgler med Fjernbetjent c. Lås
Finansiering tilbydes med eller uden udbetaling! - Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
Bilen er "nysynet" og "nyserviceret" 11/2025 v. 48.850 km.
Mulighed for tilkøb af vinterhjul.
Forlæng bilens levetid med en SUVO undervognsbehandling - Vi hjælper gerne med at få din nye bil undervognsbehandlet inden levering. (tilkøb)
Bemærk prisen er inkl. nye nummerplader.
Ring gerne i forvejen på 41 41 01 51 / 41 41 01 52
Kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, sædevarme, el-ruder, navigation, aux tilslutning, usb-a tilslutning, airbag, esp, parkeringssensor (bag), antispin - forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Centrallås | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC |